Spor Sözleri

Spor Sözleri Spor Sözleri

Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.

– Ben bir dövüşçüyüm.Göze göz karşılığa inanırım.Öteki yanağımı çevirmem.Karşılık vermeyen adama saygı duymam.Köpeğimi öldürürsen, kedini saklasan iyi edersin.

– Yurt savunması bakımından bu derece ehemmiyetli olan izcilik, ferdi ve milli eğitim bakımından da o nisbette önemlidir.

– “İnsanlar beni yakışıklı, zengin ve yetenekli olduğum için yuhalıyor.

Güzel Etkileyici Anlamlı Sözler

– Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.

– Muhabir: “Sergen, Uruguay’la hazırlık maçımız hakkında ne düşünüyorsun?” Sergen: “Uruguay kim ya Avrupa’da ne başarısı var?”

– “Galatasaray’da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam’ın silüeti yere değmesin.”

– Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz. Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız. Ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım.

– David Beckham:”Ben Milan’da oynarken Messi bir kere sağımdan topu atıp solumdan geçti. O an futbolu cidden bırakmayı düşündüm.”

– İbrahimovic: ”Önce sola çektim, o da sola geldi. Sonra sağa çektim, o da sağa geldi. Sonra tekrar sola çektim ve o sosisli almaya gitti.”

– Spor dünyası hayat oyununun klasik bir örneğidir, takdiri kimin aldığı önemli olmadığında pek çok şey başarılabilir. Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan, bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır.

– Milli takımın başına illa yabancı hoca gelecekse benim Alman pasaportum da var.

– Halkının futbol ile yiyecek ve içecekten başka hiçbir şeyi ciddiye almadığı bir ülkede, Başbakan olmaktansa, köpek olmayı bile yeğlerim.

– Bazen Michael Jordan o kadar güzel oynardı ki onu savunmaya çalışmak yerine potayı güzel gören bi yerden Jordan’ın yapacağı şeyi izlemeyi seçiyodum, çünkü ertesi gün herkes o hareketten bahsederken tam anlamıyla görememiş olmak beni çıldırtıyordu.

– Spiker: “Neden Türkçe konuşmuyorsun?” Alex De Souza: “Türkçe konuşsam Samet işsiz kalır. :):)

Sporcu Motivasyon Sözleri

Spora başlamanızı sağlayan ya da başlamış olduğunuz spora tutunmanızı sağlayan en etkili spor sözlerini sizler için derledik. Bu sözleri sevdiklerinizle paylaşarak onların da spora başlamasını sağlayabilirsiniz. Spora sözleri, manalı spor sözleri, özlü spor sözleri, fitness sözleri, vücut geliştirici sözler;

  • Kolay?
  • Sahip olmaya değen hiçbir şey kolay değildir.
  • Daha hızlı
  • Kimi zaman daha hızlı demek daha iyi demek olmayabilir.
  • Günaydın
  • Bugün hayatınızın günü olabilir!
  • Gözünü ödülden ayırma
  • Asla geriye bakmayın ve gözünüzü hedeflerinizden ayrılmayın!
  • Yapabilirsin
  • Başarmak istediğiniz sürece her şeyi yapabilirsiniz.

– Sağlıklı olmak için daima spor yapılmalıdır, mal mülk bir yere kadar sağlık satın alınamayacağından dolayı sporun yapılması gereklidir.

– Spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir.

– Akıl ve doğru düşüncenin sağlam yani sporcularda bulunacağını dile getirmiştir. Sporcu olan işlerini daha kolay şekilde yaparak giderebilir.

– Sporcu çevik olacak yaşadığı durumlara göre tepki verip fit olmalıdır. Namuslusunu severim derken şerefli, sözünün eri ve saygı değer insan olmalıdır. Bunları bir araya getirerek önemli yerlere gelebiliriz.

– Spor ve eğitime ağırlık veren bir devlet ileriye doğru adım adım ilerler.

– Sporun olmadığı bir millet sağlam kafaya sahip olmadığından dolayı gerileyecektir. Spor zihnin anahtarı olmaktadır.

– Spor yapan Türk genci sağlıklı yaşama sahip olarak geleceğine sıkı tutunacaktır. İmkanları bularak onların peşinden gideceklerdir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünde açıkladığı gibidir.

– Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.

– En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirme kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz.

– Muhterem Gençler, Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır: Galip gelmek ve mağlup olmak. Size Türk gençliğine tevdi ettiğimiz vicdan emaneti, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız.

– Yorgunluk her insan, her mahluk için tabii bir haldir. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

– Dünyada yenilmez kimse, yenilmeyen takım, yenilmeyen ordu, yenilmeyen kumandan yoktur. Yenilgilerden sonra üzülmek de tabiidir. Ancak bu üzüntü insanın maneviyatını yok edecek, onu çökertecek seviyeye varmamalıdır. Yenilen, toparlanarak kendini yeneni yenmek için olanca gücü ile, azimle daha çok çalışmalıdır.

Atatürk’ün Spor Hakkında Söylediği Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün spora verdiği önemi söylediği sözler ve spor alanlarına verdiği uğraşlardan anlıyoruz. İşte, Mustafa Kemal Atatürk’ün spor ile ilgili söylemiş olduğu en özlü sözler;

– Ben sporcunun; zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.

–  Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.

– Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar; Türk gençliği, gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

– Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

– Yorgunluk her insan, her mahluk için tabii bir haldir. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

– Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.

– En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirme kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz.

– Türk çocuklarına sporun bugünkü tekniğini öğretmek ve bunlardan bir kısmını bazı törenlerde ve bayramlarda dekor olarak koymak gerekir.

– Dünyada yenilmez kimse, yenilmeyen takım, yenilmeyen ordu, yenilmeyen kumandan yoktur. Yenilgilerden sonra üzülmek de tabiidir. Ancak bu üzüntü insanın maneviyatını yok edecek, onu çökertecek seviyeye varmamalıdır. Yenilen, toparlanarak kendini yeneni yenmek için olanca gücü ile, azimle daha çok çalışmalıdır.

– Bir insan hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir fakat, yalnız onunla övünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkumdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır.

– Müsbet ilimlerin temeline dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan bahtiyar, kuvvetli bir nesil yetiştirmek siyasetimizin açık gayesidir.

– Yurt savunması bakımından bu derece ehemmiyetli olan izcilik, ferdi ve milli eğitim bakımından da o nisbette önemlidir.

– Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

– Denizciliği Türk’ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu en kısa zamanda başarmalıyız.

– Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister.

– Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir…Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

instagram

Facebook Sözleri

Felsefe Sözleri

Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER

Özlü Sözler

Yeni Eklenenler